Holistiline regressiooniteraapia (allikas: Holistika Instituut)

Inimene on tervik – keha, meel (tunded ja mõtted) ja hing toimivad alati üheaegselt. Iga mõte, mis sa mõtled, iga tunne, mida sa tunned, mõjutab iga su keharakku, sest meeles toimuv on kehareaktsioonidega otseselt seotud. Ja vastupidi – kehas toimuv mõjutab seda, mis toimub su psüühikas. Kui üks osa sinust ei toimi harmoonias ülejäänuga, on kogu terviku töö häiritud. Ilma põhjuseta pole tagajärge. Kõik meie probleemid on alguse saanud mingist hetkest, mingist eluolukorrast. Holistiline regressiooniteraapia on metameditsiiniga ühisel seisukohal: emotsionaalne stress on meie probleemide tekkel kõige olulisemaks mõjutajaks. Kõik meie probleemid, kehalised haigused kaasa arvatud, on alguse saanud olukorrast, millega me pole „hakkama saanud“. Selliste olukordadega kaasnevad negatiivsed emotsioonid – hirm, ärevus, viha, abitus, lootusetus, kurbus jne, mis on jäänud väljendamata. 

Metameditsiini põhimõtete kohaselt on emotsionaalset konfliktišokki tekitav olukord:

 • Ootamatu – inimene pole selliseks olukorraks ette valmistatud.
 • Dramaatiline –  olukord või sündmus mõjutab teda sügavalt.
 • Isoleeritud – inimene on oma probleemiga üksi, ei jaga oma valu või muret teistega, ei otsi abi.
 • Puudub strateegia olukorra lahendamiseks. Ta ei oska seda olukorda lahendada ja ei tee midagi.

Olukord ise ei pruugi olla ohtlik, tegemist ei ole alati suure õnnetuse või traumaga, mõju määrab ära see, kuidas inimene olukorda kogeb ja mida ta selles olukorras tunneb. Meie kehaorganid, meel ja aju moodustavad lahutamatu terviku ning iga tugev emotsionaalne reaktsioon väljendub üheaegselt (holistiliselt) kogu organismis: psüühika, aju, organite/keha ja käitumise tasandil. Kui olukorraga kaasnevad negatiivsed emotsioonid jäävad väljendamata, siis need blokeeruvad. Blokeerumine toimub ka kehatasandil, tekivad pingekolded nii ajusse kui ka selle ajupiirkonnaga seotud kehaorganisse. Metameditsiinis öeldakse, et traumaatilisena kogetud elusündmus on psüühiliste ja füüsiliste muutuste alguspunkt.

Tagasi algpõhjuse juurde!

Kuna enamuse psühholoogiliste ja psühhosomaatiliste probleemide põhjusi asub minevikus, just mõnes sellises emotsionaalset konfliktišokki tekitavas olukorras, siis on nende põhjuste avastamiseks vaja samuti minna minevikku. Kui minna ajas tagasi, leida üles olukord, mis osutus tookord liiga raskeks, siis probleem kaob ja ka kehaline haigus kaob.

Probleem kaob ja sellega seotud kehalised sümptomid kaovad, kui inimene elab uuesti läbi olukorra, kus probleem tekkis:

 • Ta elab uuesti läbi samad tunded ja teadvustab need. Hea, kui ta leiab sõnad nende tunnete kirjeldamiseks, jagab oma kogemust.
 • Hakkab mõistma, mis tol korral viltu läks.
 • Muudab neid otsustusi, mida ta tookord vastu võttis, et hingevalust pääseda/kõrvale hoida, kui ei osanud olukorda lahendada.
 • Muudab oma käitumist.

Keeruliste, emotsionaalset kannatust põhjustanud lahendamata olukordade ülesleidmine polegi alati nii lihtne, kuna inimestel on kalduvus halbu asju „unustada“, st panna need ära kaugematesse mälusoppidesse. Selleks, et neid jälle üles leida, võib vaja minna spetsialisti abi. Holistilise regressiooni terapeudid oskavad oma kliente abistada ja need „kadunud“ mälestused üles leida.

Holistiline rännak

Osa teraapiaseansi ajast viibib klient muutunud e. meditatiivses teadvusseisundis ja uurib oma sisemaailma. Aju töötab siis teisiti kui argiteadvuse tasandil ning teraapia on efektiivne, kuna alateadvusele on vabam juurdepääs ja mälust on võimalik üles leida probleemide algpõhjused. Sa saad minna tagasi sündmuste juurde, kust probleemid on alguse saanud – taaskogeda lapsepõlve, looteiga või eelmisi elusid, et vabastada tundeid ja muuta mõttemustreid, mis takistavad sul oma praeguses eluperioodis olemast harmoonias ja tasakaalus. Muutunud teadvusseisundis on psüühika muutustele vastuvõtlikum ning tunde- ja mõtteblokeeringuid on kergem kõrvaldada.

Inimene saab oma elu juhtida ainult oma sisemaailma muutes.

Kui üks osa sinust ei toimi harmoonias ülejäänuga, on kogu terviku töö häiritud. Holistiline rännak aitab leida probleemid , muuta sisemaailma ja haarata kontroll enda elu üle.

Inimene pole maailmas üksi – ta on suure Terviku osa. Holistiline regressiooniteraapia toetub kvantfüüsikale põhinevale maailmapildile, mille kohaselt kõige olemasoleva aluseks ja ühendajaks on ühendväli, elava teadvuse väli. See väli sisaldab infot ja loob uut infot.

Mitte luua pole võimalik. Me loome pidevalt oma maailma oma tajude, soovide, tahtmiste ja tegutsemisega.
Kui sa ei tunne rahulolu, tasakaalu ja harmooniat, siis on vähe kasu teiste inimeste ja elu süüdistamisest. Kõik, mis on su elus, kõik, mis on su ümber, oled sa ise oma ellu kutsunud. Mõtted ja sisetunne, millega sa elad, on väga olulised. Mõtted ja kujutlused on kui magnet, mis tõmbab sinu ellu just seda, millele oma mõtetes keskendud. Õnn ja rahulolu algab oma sisemaailma teadvustamisest ja ümberkujundamisest. Oskuslikust terapeudist võib siin olla suur abi.

Õnneliku inimese oskused

Õnnelik inimene valdab kolme oskust kolmes ajas – minevik-olevik-tulevik. Aeg mängib elukvaliteedis olulist rolli – me saame heaolu tunda, tegutseda, teistega suhelda, midagi luua või nautida, olles olevikuhetkes. Olevikku võib kergesti segada rahulolematus mineviku pärast ja hirm ning ebakindlus tuleviku pärast.
Kolm olulist oskust on:

 • oskus läbi töötada minevikku, võtta sellest õppetunnid ja lasta minna,
 • oskus elada olevikus ja
 • luua tulevikuperspektiivi, mis annab elule suuna ja mõtte.

Holistilise regressiooni terapeudid aitavad oma kliente minevikku läbi töötada ja luua kliendiga kooskõlas olevat tulevikuvisiooni. Teraapiaprotsessi käigus õpivad kliendid olema rohkem olevikus, juhtima oma tähelepanu fookust, olema kontaktis nii oma keha kui sisemaailmaga jmt.

Positiivse psühholoogia klassiku Martin Seligmani järgi on heaolul ja õnnel viis olulist ehituskivi.

 1. Hea tunne  – positiivsed emotsioonid;
 2. Haaratus – elada, olles täielikult haaratud mingist tegevusest, ka kõige lihtsamast;
 3. Head suhted, olles suhetes ehe „mina ise“;
 4. Elul on mõte ja tähendus –  inimene tegutseb millegi nimel, mis on suurem kui ta ise;
 5. Edutunne oma tegevusest ja millegi saavutamisest.

Raske on elada, olles täielikult kaasa haaratud tegevusest, mis sulle ei sobi või ei meeldi. Elul pole mõtet ja tähendust, kui sa küsid endalt “Kes ma tegelikult olen?”, “Missugune on minu õige tee või õige valik elus?” ja sul pole vastust. Vastuseid võime leida vaid iseenda seest. Kui sa oled ühenduse loonud oma hingega, kui sa hakkad kuulama ja kuulma oma hinge sõnumeid, siis on sul vastus käes. Holistilises regressiooniteraapias õpitakse looma teadlikku ühendust hinge saadiku, Kõrgema Minaga.

Me kõik oleme oma Kõrgema Minaga tuttavad. Ta annab endast märku kui sisehääl, “kõhutunne”, intuitsioon vms. See on osa teadvusest, mis on alati sinuga, isegi siis, kui sa tema olemasolust teadlik ei ole.

Kõrgem Mina või intuitsioon saab sind aidata, kuna ta on su hinge saadik ja hinge valduses on kogu informatsioon sinust – terve su lugu otsast lõpuni. Ta teab, kes sa oled olnud ja kuhu su tee sind tulevikus viia võib.

Kõrgem Mina on inspiratsiooni, tarkuse ja tingimusteta armastuse allikas. Ta on sinu ja Looja vahendaja, sinu ühenduslüli ühendväljaga.

Inimesena on sul vaba tahe ja tavaliselt Kõrgem Mina ei sega su vabale tahtele vahele, ta ei arvusta sind, kuid abistab kui sa teda palud. Ta võib sekkuda olukordades, kui su elu on ohus.

Kui sa soovid Kõrgema Mina abi kasutada hea nõu või juhtnööride saamiseks või ka iseenda tervendamiseks, tuleb  luua temaga ühendus. See tähendab, et tuleb lõõgastuda ja pöörata pilk enda sisse, olles meditatiivses ehk muutunud teadvusseisundis. Seda holistilises regressiooniteraapias tehaksegi.

Lisainfot leiad siit:

http://holistika.ee/holistiline-regressiooniteraapia-teraapia-tervetele/                                                                      http://horetes.ee/teraapia

 

Küsi infot või Broneeri aeg

Telefon: + 372 52 99177
Email: maaja@maatamm.ee
Arkaadia Maatamm OÜ
Registrikood: 14559231