Mulle on alati meeldinud teha asju, millel on käegakatsutav tulemus. Vanaema rääkis, et kui olin tillukene, siis tegin ennast alati tähtsaks: „Mina, mina, mina!“. Oli see siis loomade edasitikkimine, hobuvankri juhtimine, kaevust piima välja vinnamine – alati tahtsin olla osaline. 

Kõige toredamad lapsepõlvemälestused ongi mul pärit suvedest maal vanaema juures. Need olid täis vabadust ja toredaid askeldusi. Sealt sai alguse minu armastus looduse ja loomade vastu, seal on minu elurõõmu allikas. 

Vanematel polnud eriti aega minu ja õdede toimetamisi kontrollida ja nad on aktsepteerinud meie kõigi kolme valikuid. Seetõttu olen julgenud teha mitmeid elumuutvaid otsuseid ja saanud väärtuslikke kogemusi. Olen õppinud oma valikute eest vastutama.

Minu arengu eelduseks on olnud uudishimu. Innustust olen saanud inseneriharidusega isalt, kes armastas korrata, et süsteem on kõige tähtsam. Nii nagu igal mehhanismil on toimimiseks oma süsteem, nii on ka inimeste käitumisharjumuste taga kindel loogika. Süsteemsus, seoste leidmine ja loomine on minu tugevamaid külgi. Detailide tagant olulise tabamine teeb elamise lihtsamaks.

Teadmistehimu ja sihikindlus on mulle abiks olnud nii sportlaskarjääri jooksul võrkpallurina kui ka erialasel arengul raamatupidajast finantsjuhiks. 2012. aastani keskendusin seniste erialaste teadmiste täiendamisele. Selleks ajaks olin jõudnud olukorda, kus vanamoodi – perfektsionisti ja töönarkomaanina – enam jätkata ei suutnud, uutmoodi veel ei osanud. 

Holistika Instituudis läbitud esimene treeningu aasta õpetas imelist enesesse vaatamise kunsti ja muutis oluliselt minu maailmanägemust. Järgnenud teraapiaõppe aastad panid aluse intensiivsetele enesetervendamise protsessidele ja kinnitasid, et suudan ka teisi sel teel aidata.

Holistiline mõtteviis muudab meie elusid. Läbi teadvustamise ja enesearengu oleme võimelised keskenduma välimiselt sisemisele ja õppima oma elu soovitud suunas juhtima. Olen kõrvalt näinud paljusid toredaid muutumisi ja arenguid. Mõnikord piisab ühest teraapiaseansil kogetud ahaa-elamusest, et taastada elus tasakaal ja arenguteel edasi liikuda. 

Õpingute käigus lummasid mind eriti holistilise teraapia võimalused  suhteprobleeme lahendada ja tervisehädade algpõhjusteni jõuda. Usun, et haigused tulevad meie ellu selleks, et õpetada meid usaldama ja armastama nii ennast kui elu. 

Holistika Instituudis puutusin esimest korda kokku pereteraapia valdkonnaga ja sain aru kui hästi need kaks teraapialiiki üksteist täiendavad. Nüüdseks olen alustanud pereteraapia õpinguid ning saan peresid nõustajana toetada.

Pikaajaline spordiga tegelemine on jätnud oma jälje – olen meeskonnamängija. Vaid mõlema – nii terapeudi-, kui kliendipoolne valmisolek koostööd teha ja vastutust võtta, tagab tõhusa teraapiaprotsessi.

Minu eelisteks on empaatiavõime ja rahulik meel. Olen hea meelega ”holistiliseks” teejuhiks Sinu eluteel ja abistajaks Sinu pere probleemide lahendamisel.

Tõeline õnn algab alati seestpoolt ja armastus õitseb emotsionaalselt lähedastes suhetes!